50 lat ZST: pamiętnik zjazdowy

Od szkoły przyzakładowej do najlepszego technikum w Wielkopolsce : 50 lat Zespołu Szkół Technicznych : pamiętnik zjazdowy.

Pod red. Józefa Pietrzaka i Ewy Chmielewskiej. Wydawca : Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim     i Komitet Organizacyjny Zjazdu Absolwentów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Data wydania: 2012
Liczba stron: 114

Książka zawiera krótką syntezę 50- lecia szkoły. Przewijają się w niej dwa nurty: historia i współczesność. Treści ujęte są   w formie kalendarium, artykułów, osobistych refleksji, wspomnień i zdjęć. Czytelnik poznaje szkołę od momentu jej powstania: pierwszych dyrektorów, nauczycieli, pracowników i absolwentów, pierwsze lokalizacje i rozwój bazy placówki oraz jej formy organizacyjne. Dowiaduje się o osiągnięciach nauczycieli i uczniów. Przygląda się codziennemu życiu szkoły.