Jak obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – październik 2013

Październikowe święto bibliotek szkolnych

W październiku obchodziliśmy

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2013

Z tej okazji dnia 24 października 2013 r. nauczyciele, którzy chcieli włączyć się w szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, na lekcji trzeciej przeznaczyli 10 minut na przeczytanie fragmentu ulubionej książki. Przykładowo: prof. Dorota Maleszka czytała fragmenty z Księgi VIII „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupery, prof. Lidia Urbaniak książkę Joanny Chmielewskiej „Wszyscy jesteśmy podejrzani”, natomiast prof. Zbigniew Stachurski – oczywiście po angielsku – „The Thirty-nine Steps” John Buchan.

Czytelnicy odwiedzający bibliotekę w tym dniu mogli zobaczyć wystawę zatytułowaną : „Dzieje zapisu mowy” (dostępną również na stronie biblioteki) a przy okazji skosztować słodyczy.

Nauczyciele tego dnia spotkali się w bibliotece przy kawie.