Podróże

Autor: Elżbieta Dzikowska

Wydawnictwo: Rosikon Press , czerwiec 2009, ISBN: 978-83-88848-72-8, Liczba stron: 220

Kategorie: podróże, Polska, mapy

Podróżuj śladami Elżbiety Dzikowskiej
Północny wschód to region szczególny. Przede wszystkim wspaniała przyroda: jeziora na Warmii i Mazurach, urokliwa Suwalszczyzna, Podlasie z Puszczą Białowieską i przepiękną Kotliną Biebrzy. Ale także niezwykłe zabytki, świadectwo współżycia wielu kultur. Ciekawy Szlak Tatarski, z meczetami, cmentarzami i smakowitym jadłem, wiekowe cerkwie prawosławne, piękne świątynie katolickie, także synagogi i cmentarze żydowskie.
Jest co zwiedzać, fotografować, przeżywać i smakować.


Autor: Elżbieta Dzikowska

Wydawnictwo: Rosikon Press , kwiecień 2009, ISBN: 978-83-88848-69-8

Liczba stron: 256

Kategorie: podróże, Polska, mapy

W naszym kraju jest wiele niezwykle ciekawych miejsc – jak mówi autorka – globtroterka i współtwórczymi cyklu Pieprz i Wanilia. Seria Groch i kapusta to subiektywny przewodnik Elżbiety Dzikowskiej po Polsce. Groch i Kapusta zdobyła nagrodę Najlepszej Podróżniczej Książki Roku. Oprócz opisów i zdjęć, autorka poświęca sporo uwagi swoim bohaterom, którzy mają za zadanie przekazać swoją pasje, aby zafascynować i zainspirować do poznawania danego regionu. Drugie wydanie to nowa szata graficzna, sprawozdania z ostatnich podróży autorki i nowy klarowny podział Polski na cztery części – we wtorek 28 kwietnia ukaże się południowy zachód, następnie południowy wschód jak i dwa tomy związane z północną częścią Polski. Każdy tom to znakomity sposób na weekend czy wakacje – każdy tom zaskakuje! Rzadko kto wie, że np. na Dolnym Śląsku mamy więcej zamków i pałaców niż nad Loarą… Zacznijmy je zwiedzać!


Autor: Elżbieta Dzikowska

Wydawnictwo: Rosikon Press , czerwiec 2009, ISBN: 978-83-88848-71-1

Liczba stron: 220

Kategorie: podróże, Polska, mapy

Podróżuj śladami Elżbiety Dzikowskiej

Południowy wschód to ziemia magiczna. Niepowtarzalny urok Bieszczadów nie tylko złoto-czerwoną jesienią, ale nawet zimą, bo tu zawsze śnieg i słońce. Wspaniałe miasta Sanok, Przemyśl, Tarnów, Sandomierz, Zamość. Imponujące pałace i zamki, wśród których największa i najbardziej imponująca w Polsce ruina w Ujeździe, zwana także Krzyżtoporem. Niezwykłe miejsca w Górach Świętokrzyskich, wśród nich Jaskinia Raj i arcyciekawa, neolityczna kopalnia krzemienia w Krzemionkach.


Autor: Elżbieta Dzikowska

Wydawnictwo: Rosikon Press , Maj 2009, ISBN: 978-83-88848-70-4, Liczba stron: 220

Kategorie: podróże, Polska, mapy

Podróżuj śladami Elżbiety Dzikowskiej
Na północnym zachodzie naszego kraju są miejsca, które winien poznać każdy Polak. Przede wszystkim Szlak Piastowski wiodący od Gniezna przez Ostrów Lednicki, Kruszwicę, Strzelno, Trzemeszno, Mogilno, Czerwińsk do Płocka. Polecam też Kaszuby z „najdłuższym paskiem Polski”, czyli Półwyspem Helskim, przepięknymi lasami, jeziorami i kręgami megalitycznymi. Na Pomorzu – ciągle pełne tajemnic Borne Sulinowo. Ciekawe zabytki, piękna przyroda, ludzie z pasją.
Warto poznać ten region


Źródło: merlin.pl