Spotkanie autorskie Józefa Pietrzaka 05.06.2013

Dnia 05.06.2013 r. o godz. 11.30 w auli Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. miało miejsce spotkanie autorskie Józefa Pietrzaka – znakomitego regionalisty wielkopolskiego, autora licznych publikacji, absolwenta oraz nauczyciela historii i WOS ZST.

Liderem spotkania była Ewa Chmielewska, która przedstawiając gościa, nawiązała do idei regionalizmu.
Aulę wypełnili nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, którym Józef Pietrzak, opowiadał o tym, jak powstawał kampus naszej szkoły przy ul. Poznańskiej, o historii Ostrowa Wielkopolskiego, o wybitnych postaciach w dziejach miasta i regionu.
Swoje wystąpienie bogato ilustrował archiwalnymi fotografiami.
Każdy uczestnik otrzymał ponadto, sporządzoną przez bibliotekarzy, ulotkę z notą biograficzną Józefa Pietrzaka i zestawieniem bibliograficznym jego twórczości oraz mógł obejrzeć ekspozycję jego publikacji.
Do spotkania z autorem uczniowie przygotowywali się na lekcjach języka polskiego, poznając sylwetkę i twórczość Józefa Pietrzaka. Zatem na koniec spotkania chętnie zadawali gościowi pytania. Interesował ich udział ZST w jego życiu. Chcieli wiedzieć, na jakich kierunkach uczyła się kiedyś młodzież w naszej szkole. Pytali o to, jak zmieniała się rola naszego miasta oraz jaki wpływ na rozwój naszego miasta miały postaci Wojciecha Lipskiego, Bogdana Szembeka i Jana Przebendowskiego.
W podziękowaniu profesor Józef Pietrzak otrzymał gromkie brawa i bukiet kwiatów.

Spotkanie zorganizowane zostało przez nauczycieli bibliotekarzy Ewę Chmielewską i Lidię Więcek przy współudziale nauczyciela Sławomira Szymanowskiego, autora projektu plakatu i zaproszeń.