Wieczór poetycki – październik 2011

Zaduszki 2011 – wieczór poetycki

 

«Ja minę, Ty miniesz, On minie…»- słowa poetki Haliny Poświatowskiej to motto wieczoru poetyckiego, który się odbył w dniu 27 października o godz. 16.30 w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Spotkanie przy świecach przygotowała grupa młodzieży pod opieką nauczycielki języka polskiego Beaty Dury i nauczycielki-bibliotekarki Lidii Więcek. W otoczeniu dawnych fotografii i przy dźwiękach nastrojowej muzyki zaproszeni goście wysłuchali recytacji wierszy poetów polskich. Ten szczególny wieczór był poświecony tym, których już z nami nie ma, ale żyją w naszej pamięci. Był także okazją do refleksji i apelem do mocnych postanowień, mówiąc ponownie słowami poetki: „Nie odkładajcie na później ani piosenek, ani egzaminów, ani dentysty, a przede wszystkim nie odkładajcie na później miłości.”

Wykonawcami byli: Anna Bałwas, Adam Grajek, Hubert Końca, Jakub Przybyłka, Krystian Ratajczak, Marcin Staszewski, Beata Tyrała oraz Florian Pietrzykowski (oprawa muzyczna), Błażej Schubert (plakat), Monika Frankowska i Monika Łyczkowska (zaproszenia).

 

Ostatni raz

Spośród tylu rzeczy których nie
wiemy
najdotkliwiej uwiera
że nigdy
nie wiemy czy to nie jest
ostatni raz

Odprowadzasz na schody
zapalasz światło
patrzysz na schodzące w dół plecy
a to już
już wszystko

Rozmawiasz przez telefon
odkładasz spotkanie
no dobrze mówi
zdzwonimy się

i

Roztargnione muśnięcie
minięcie się
moment
jak szyfr sprzed wieków
zatarte znaczenie

W. Woroszylski