Wieczór poetycki – październik 2015

Dnia 26 października 2015 r. tj. w poniedziałek w ZST w Ostrowie Wlkp. odbył się wieczorek poetycki poświęcony tematowi przemijania. Termin bliski Świętu Zmarłych, kiedy to w sposób szczególny pamiętamy o tych, którzy odeszli, naszych bliskich. Gośćmi tegorocznego spotkania byli przedstawiciele Rady Rodziców przy naszej szkole p. Mirosław Grochowicki i p. Waldemar Skorupa oraz grupy seniorów z terenu miasta. Nasze zaproszenie przyjęli księża ks. Infułat Tadeusz Szmyt i ks. Tomasz Dutkowiak oraz przedstawiciele Klubu Seniora „Optymiści” oraz przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku z prezesem p. Józefem Kozanem.

Młodzież miała okazję lepiej się poznać, zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i gry na gitarze. Jesteśmy bardzo dumne, że wieczorek poetycki w naszej szkole odbył się już 5 raz, że wciąż jest młodzież, która chce czytać poezję i wciąż są wspaniali goście, którzy w tym zabieganym życiu chcą choć na moment zatrzymać się i zastanowić nad jego sensem – mówi Lidia Więcek nauczyciel bibliotekarz, pomysłodawczyni.

Bardzo cieszy mnie fakt, że moi uzdolnieni technicznie uczniowie mają ochotę czytać poezję. Wspólnie wybraliśmy teksty między innymi: Agnieszki Osieckiej, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, Wisławy Szymborskiej czy Jana Twardowskiego, Ernesta Brylla i Mieczysława Jastruna. Stworzyliśmy klimat – świece i muzyka. Myślę, że to wszystko sprzyjało chwili zadumy, zastanowienia się nad pędem życia współczesnego człowieka – mówi Beata Dura – nauczyciel j. polskiego, współtwórca pomysłu.

„Przyjaciele moi i moje przyjaciółki!
Nie odkładajcie na później ani piosenek,
ani egzaminów, ani dentysty,
a przede wszystkim nie odkładajcie
na później Miłości…” – tymi słowami zakończył wieczorek Paweł Szymczak, jeden z wykonawców.

Spotkanie przygotowali uczniowie: Alicja Wojtasz, Konrad Sikora, Sebastian Lewicki, Hubert Wojciechowski, Kacper Rachuta, Dominik Banach i Paweł Szymczak. Śpiewem przywitała wszystkich Magdalena Talarczyk. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był Wojtek Kolaśniewski. Całość wieczoru uświetnił grą na gitarze Patryk Stasiak i Dominik Grzelak oraz zespół w składzie Konrad Kuś, Mikołaj Wojtczak i Mikołaj Rodkiewicz.