Wiedźmin

Autor: Andrzej Sapkowski

Wydawnictwo: SuperNOWA ,

Listopad 2013

ISBN: 978-83-7578-059-8

Liczba stron: 404

    Wielki powrót wiedźmina po 14 latach! Choć mistrz polskiej fantastyki zarzekał się, że nie będzie kontynuował bestsellerowej sagi, zrobił jednak swoim wiernym fanom niespodziankę.
    Oto nowy Sapkowski i nowy „Wiedźmin”… Opowieść zaczyna się zgodnie z regułami gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie.
    W tomie „Sezon burz” Geralt stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral. A w tle rozgrywają się królewskie i czarodziejskie intrygi. 
   Ku zaskoczeniu czytelników „Sezon burz” nie opowiada o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani o jego losach po śmierci/nieśmierci kończącej ostatni tom sagi. W książce pojawiają się jednak osoby doskonale nam znane, jak wierny druh Geralta – bard i poeta Jaskier – oraz ukochana wiedźmina, zwodnicza czarodziejka Yennefer. Na scenę wkraczają również, dosłownie i w przenośni, postaci z zupełnie innych bajek – ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie.
    Wielbiciele Sapkowskiego odnajdą w powieści cechy charakterystyczne dla stylu pisarza: wartką akcję, mistrzowskie opisy walk, barwne dialogi i liczne aluzje literackie. Geralt z Rivii stał się już bohaterem filmu, serialu telewizyjnego, komiksów i gier komputerowych. Teraz poznajemy jego nowe przygody.
    Czy ukazanie się „Sezonu burz” oznacza, że Sapkowski na dobre powrócił do pisania o wiedźminie? Czy możemy liczyć na kolejne tomy sagi?

Źródło:http://merlin.pl